#1 24. 5. 2008 17:36

snop
Nový člen

Conversion Options

Ahoj,

pro mou kreditni kartu si v PayPal muzu nastavit Conversion Options. Prikladam obrazek.

http://img138.imageshack.us/my.php?…

Prva moznost je dobre srozumitelna, v temto pripade sa pouzije PayPal konverzia. Ale nikde sem nenasel Kurzovy listek, podle ktereho PayPal propocitava. Nevite kde tento kurzovy listek muzu najit ?

Dobre nerozumim te druhe moznosti. Muzete mi ji nekdo objsanit ?

A ktera moznost je pro mne vyhodnejsi ?

#2 24. 5. 2008 21:49

guybrush
Administrator

Re: Conversion Options

Kurzovní lístek nikde nenajdete (pokud vím), ale můžete použít převodník měn, kde jsou aktuální kurzy PayPalu: https://www.paypal.com/…i-bin/webscr?…

Pokud jsem to pochopil, tak u druhé možnosti se peníze konvertují přímo „na kartě“ (podle kurzů Visa, resp. MasterCard) a z karty odchází částka v měně, na kterou je vystaven účet.

Stačí si porovnat kurzy a zjistíte, která možnost je výhodnější. A teoreticky by mohly být poplatky u druhé možnosti menší o „Exchange rate fee“. I když kdo ví…

„Nobody expects the Spanish Inquisition!“

#3 25. 5. 2008 9:39

snop
Nový člen

guybrush napsal(a):

Kurzovní lístek nikde nenajdete (pokud vím), ale můžete použít převodník měn, kde jsou aktuální kurzy PayPalu: https://www.paypal.com/…i-bin/webscr?…

:) to mne vubec nenapadlo, i kdyz sem konverziu par krat delal, no cloveka staci sem tan nakopnout.

Pokud jsem to pochopil, tak u druhé možnosti se peníze konvertují přímo „na kartě“ (podle kurzů Visa, resp. MasterCard) a z karty odchází částka v měně, na kterou je vystaven účet.

Tak nejak sem to pochopil i ja, ale vubec sem si tym nebyl jisty.

Stačí si porovnat kurzy a zjistíte, která možnost je výhodnější. A teoreticky by mohly být poplatky u druhé možnosti menší o „Exchange rate fee“. I když kdo ví…

Tak to si casem odzkousim.

Ale chci se zeptat jeste ne jednu vec, v poplatkoch (Fees) je nasledujici Exchange rate includes a 2.5% fee**, nevite nahodou ci tento polatek plati pro vsechny konverze ?

Editoval snop (25. 5. 2008 9:41)

#4 25. 5. 2008 13:54

guybrush
Administrator

snop napsal(a):

Ale chci se zeptat jeste ne jednu vec, v poplatkoch (Fees) je nasledujici Exchange rate includes a 2.5% fee**, nevite nahodou ci tento polatek plati pro vsechny konverze ?

No právě ta druhá možnost (konverze na straně vydavatele karty) by mohla být bez tohoto poplatku. Ale tím si vůbec nejsem jistý.

Nejlepší by bylo poslat nějakému známému z ciziny drobnou částku (pokaždé s jiným typem konverze měny) a zjistit, kolik nakonec opravdu přijde peněz. Já bych to rád vyzkoušel, ale bohužel mám jen debetní karty a nemám možnost volby konverze měny.

#5 26. 5. 2008 13:15

snop
Nový člen

Takze ja mam virtual visa kartu. V banke mam menu SKK a na PayPal primarnu menu EUR.

Na tu kartu mam vybrany prvy spusob konverze. Ted koupil sem kredit na Skype 10.0€, kdyz jsem clenem EU tak se mi pripocitava 1.5% VAT takze koncova cena byla 11.5€.

Tato cena byla prepocitana podle PayPal kurzu a to vten den bylo 1 SKK = 0,0313169EUR.

kdyz to prepocitam tak to vychazi 367,213 SKK a z meho uctu mi bylo strhle 367,22 SKK.

Takze kde je ten poplatek Exchange rate includes a 2.5% fee ?

A jeste sem zvedavy jak mi to zauctuje banka, lebo platba do zahranica cez Internet Banking je 200 SKK, ale to uvidim az na vypisi na konci mesice.

#6 26. 5. 2008 14:12

guybrush
Administrator

Poplatky jsou samozřejmě jen za příjem peněz, odesílání je zcela zdarma.

Je to jako standardní platba kartou, která je na celém světě bez poplatků.

#7 26. 5. 2008 20:09

snop
Nový člen

guybrush napsal(a):

Poplatky jsou samozřejmě jen za příjem peněz, odesílání je zcela zdarma.

Je to jako standardní platba kartou, která je na celém světě bez poplatků.

ok, diky za info

#8 1. 7. 2008 23:09

west
Nový člen

Zdravím, mám problém provedla jsem první platbu prostřednictvím Paypalu, ale převedlo mi to konverzi z GBP do USD místo do českých korun? a nevím kde mám co špatně nastavené a hlavně, když nemám dolarový účet tak jestli se mi peníze strhnou z korunového účtu?

#9 2. 7. 2008 14:39

guybrush
Administrator

west napsal(a):

Zdravím, mám problém provedla jsem první platbu prostřednictvím Paypalu, ale převedlo mi to konverzi z GBP do USD místo do českých korun? a nevím kde mám co špatně nastavené a hlavně, když nemám dolarový účet tak jestli se mi peníze strhnou z korunového účtu?

Platba pres PayPal je jako standardní platba kartou. Když pojedete do Kanady a budete platit kartou, taky nebudete potřebovat účet v kanadských dolarech.

Co se týče první otázky, tak na to nedokáži odpovědět, protože jí nerozumím – nevím jak myslíte převod konverze z GBP na USD místo na CZK.

#10 2. 7. 2008 16:28

west
Nový člen

Zdravím děkuji za odpověď myslím to tak, že se mi Libry převedly na dolary a já nevím kolik mi z účtu strhnou peněz v českých korunách (samozřejmě to zjistím až mi to strhnou, ale vím že je možnost to vidět hned) a nevím jestli nemám na paypalu někde něco špatně nastavené, že se mě to přepočítává na dolary?.

#11 4. 7. 2008 9:48

guybrush
Administrator

Z karty se Vám strhne částka v té měně, v jaké platíte (alespoň u mne), takže částku v korunách uvidíte pouze na výpisu z banky.

Ale proč se Vám převádějí libry na dolary opravdu netuším. Pokud to byla platba v dolarech, měly by být ve výpisu na PayPal uvedeny pouze dolary, pokud libry, tak libry.

Zápatí

Kreditky a čipové karty u mnoha bank již mají propojení na PayPal. U dalších bankovních ústavů je to jen otázzka času, než tuto funkcionalitů nabídnou klientům. Chodí vám hodně peněz na PayPal účet? Nechte si poradit od AWD jak nejefektivněji s nimi investovat. Kreditní kartu využijete k bezhotovostním nákupům u obchodníků nebo k platbám přes internet.