#1 14. 5. 2011 13:37

lusylla
Nový člen

Platba ze zahraničí

Ahoj všem,

potřebuju poradit s převodem peněz na pay pal a na můj účet. I když nevím,zda to půjde,jelikož na email mi přišlo,že mám nové finanční prostředky…Tran­saction ID s číslem.

Ale pod tím text,že Tento PayPal Platba byla odečtena z účtu kupujícího, ale nemohou být připsány na váš účet až do dodání Informace získané od Vás EG sledovací číslo nebo kopii zásilky obdržení.(text jsem přeložila)- opravdu nevím co si mám o tom myslet. Já přece nepošlu zboží a potom až se mi přičte platba???Nero­zumím tomu.

A taky tam byl text:You have 48 HRS from the date of the transaction to go ahead with the Shipment Procedure.(překlad- Máte 48 hodin od data transakce pokračovat s přepravou řádu)

Ty peníze si mám nějak převést nebo oni se mi nějakou tam načtou…vůbec nevím co s tím.píšou na email,že tam mam peníze,je tam ID transakce,ale boužel přičteny nejsou.(možná že je víkend?)

Může mi někdo prosím poradit??

Děkuji moc Lucie

#2 14. 5. 2011 13:46

lusylla
Nový člen

Re: Platba ze zahraničí

V takové podobě ten email je: díky všem za rady…ty křížky jsem tam udělala já…:)

You've got new funds!!!

Transaction ID: xxxxxxx Dear Pay Pal Customer,

You have an Instant Payment of xxxxxx CZK from Mrs. Sandra Leland (sandraleland@live.com)

This PayPal Payment has been deducted from the buyer's account but can not be credited into your account until the Shipment Information is received from you E.G Tracking Number or a copy of the Shipment Receipt.

You can now go and ship out the buyer's merchandise and send the shipment information to us at shipment_notification17@post.com

Seller Protection – Eligible

Seller luciebrumovska@centrum.cz

Lucie Brumovská Note to seller Hello .I just did the payment and it's being confirmed by Pay Pal so please make the shipment to my shipping address immediately so Pay Pal would finalize the transfer payment.

Shipping Address – Confirmed

Name: Tittus Okanlawon Address: lvivska 3 City: Ternopil Postal Code: 46009 Country: Ukraine

Postage Registered Insured Express Delivery

Description Unit price Qty Amount

xxxxxxx CZK 1 xxxxxxxx CZK

Postage and packing
Taxes ---- Total xxxxxxxx CZK Payment sent to : luciebrumovska@centrum.cz
Issues with this transaction? You have 48 HRS from the date of the transaction to go ahead with the Shipment Procedure.

Questions? Send an email to pay_pal_care18@consultant.com

Thank you for using PayPal! The PayPal Team .

Copyright © 1999–2010 PayPal. All rights reserved. PayPal (United States) Ltd. is authorized and regulated by the Financial Services Authority in the Europe as an electronic money institution.

PayPal FSA Register Number: 226056.

Editoval lusylla (15. 5. 2011 19:07)

#3 15. 5. 2011 13:25

rpet
PayPal guru

aha. takze az ve tretim stejnem tematu v jinem vlakne (sic!) jsme se dozvedeli, o co konkretne jde…

takze.

mail ti jednoduse sdeluje (nebo spis PP ti zdeluje), ze penize byly strzeny z PP uctu kupujiciho a budou pripsany tobe v okamziku, kdy kupujici obdrzi informace o zbozi (zasilce), zejmena pak informace o Tracking ID – tedy, PP chce, aby jsi dolozila, ze zbozi bylo radne odeslano, pote ti na PP naskoci castka, ktera ti prislusi za prodej zbozi.

tracking ID se bezne pridava v eBay, do pole, ktere najdes v detailech uzavrene aukce – to pole tam bude pripavene. do nej zadej cislo zasilky, ktere jsi obdrzela od zasilatelske firmy (DHL, PPL, CP…) a behem jednoho dne ti na PP skoci ona castka.

pro priste:

NEZAKLADEJ TRIPLICITNI (A VICE-CITNI) TEMATA. STACI JEDNO S CO NEJPODROBNEJSIM POPISEM PROBLEMU. ODPOVIME HNED, JAKMILE SE K TOMU TEMATU NEKDO ZNALY DOSTANE.

#4 15. 5. 2011 18:55

lusylla
Nový člen

Díky za odpověď. Ale já zboží neprodala přes ebay. takže kam to mám napsat to ID?? přece nemohu zaslat zboží,když nemám peníze. Je to celkem drahá záležitost.

Aby to taky bylo že já pošlu balíček a poté ty peníze opravdu dostanu. Jen opravdu nevím kam to ID napsat??

Díky za rady L.

#5 16. 5. 2011 11:03

rpet
PayPal guru

jasne, sorry, cetl jsem to nepozorne… je tam uveden email, na ktery odesli tracking code. po te ti na PP naskoci penize.

pokud neodesles zasilku a neposkytnes jeji ID, penize ti na PP pripsany nebudou.

jakozto prodejce, ktery vyuziva sluzeb PP, mas pochopitelne pravo na zaruku pripsani penez, pokud by se tedy stalo, ze odesles zasilku, nahlasis jeji tracking ID na zadany email a pres to neobdrzis penize, PP ti bude refundovat onu castku a vymahat ji bude po zakaznikovi.

#6 16. 5. 2011 13:49

lusylla
Nový člen

Dobře.Díky moc za radu.

Jen se ještě zeptám ono to tak normálně bývá,že se musí poslat potvrzení o odeslání zásilky?? Nebo to si paypal určuje sám?? Každopádně to tak udělám,jak píšou a jak mi radíš ty a snad peníze opravdu dorazí. Zatím díky moc:)

Ještě jsem chtěla napsat,že vypadá,že se v tom vyznáš,tak pokud by ti nevadilo,že kdybych si nevěděla rady,napsala bych si tobě o radu.

Byl by problém pokud máš skype se spojit v případě potřeby přes něj?? Díky Lucie

#7 18. 5. 2011 20:55

rpet
PayPal guru

ano, tracking je pozadovany prave proto,ay byla mozna vzajmena kontrola jak kupujiciho, tak prodejce (kupujici vi, zeprodejce neco poslal. a prodejce to muze dokazat – to je princip trackingu), a diky tehle kontrole ma PP moznost presne zjistit, kdo je v pravu a podle toho jednat.

jinak ano, samozrejme muzes kdykoliv napsat o radu, ale prosim, pouze pres toto forum. jednak proto, ze si chranim sve soukromi, a jednak proto, ze se zde pohybuje dost lidi, kteri o PP a jeho fungovani vedi dost, a proto se muzeme navzajem doplnovat, pokud to situace a dotazy vyzaduji. i ja se mohu mylit… takze, ver mi, pres forum je to o dost jednodussi :)

#8 29. 7. 2011 14:48

Martiran
Nový člen

Zdravím, Mám podobný problém. Přes inzerát prodávám notebook a má o něj zájem člověk z USA. Již mi i zaslal platu přes PayPal emailem (tak jak je výše zmíněno).

1. Neví že mam PayPal účet. I tak se mi poté platba převede na můj účet když je veden na stejném emailu?
  2. Co vše mám napsat do emailu kam bych měl zaslat „tracking number“ jak by měl email vypadat? (je potřeba tam psát čím je zásilka zaslaná, jakým způsobem, hmotnost, cena…?)

Děkuji

#9 29. 7. 2011 15:30

Martiran
Nový člen

Projížděl jsem ještě dále fórum a zjistil, že se tu hodně debatuje o různých podvodech. Nerad bych do nějakého vlítnul proto raději zasílám onen email co mi přišel z adresy: service@intl.paypal.com® <transfer_helpline@officeemail.net>

Dear Valuable Customer (martiran@seznam.cz)

This email confirms that Lukáš Čepec has sent you 13,500,00 KC using PayPal. This credit card transaction will appear on Lukáš Čepec „PAYPAL“.

Payment Details Transaction ID: 3KL681507K583102L Item Name: (goods ). Total: 13,500,00 KC PayPal ID: martiran@seznam.cz

Business Information Business: Paypal: lukas.epec47@gmail.com

Your Confirmed Address Shipping Info: Name: linda m nelson Address: 3330 bonow ave City:wis rapids State:wisconsin Zipcode:54495

Receipt Number: 3511–0043–1138–1167 Keep your Receipt Number (shown above) for future reference......... You will need to refer to this number if you need customer service from Lukáš Čepec PayPal . This PayPal® payment has been deducted from the buyer's account and has been " APPROVED" but will not be credited to your account until the shipment reference/tracking number is sent to us for shipment verification and this is done to secure both the buyer and the seller against any fraudulent activities. Below are the necessary information requested before your account will be credited. Send tracking number to us or email us through this mail transfer_helpline@officeemail.net and our customer service care will attend to you. As soon as you send us the shipment's tracking number the money will be credited to your account and this is done for security purposes and the safety of the buyer and the seller. This payment is approved but it will stand as payment pending until we receive the shipment reference/tracking number from you.

PLEASE NOTE Once shipment has been verified and the tracking number sent to us, You will receive a „CONFIRMATION Email“ from PayPal® informing you that the Money has been credited

Thank you for using PayPal! The PayPal Team.
Copyright © 1999–2011 PayPal. All rights reserved.

Editoval Martiran (29. 7. 2011 16:11)

#10 29. 7. 2011 17:23

rpet
PayPal guru

no, tak zrovna tohle se mi nezda, protoze tracking number se normalne zadava v PP uctu, po najeti do historie plateb, kde je videt ona blokovana polozka. u ni je male plusko, to kdyz se rozklikne, pod transakci se objevi par nabidek a mezi nima je i tracking number. na to se klikne, objevi se policko, do nej se zada tracking number a potvrdi se to. tim PP i kupujici dostanou ve svych prehledech zaznam,ze TCN byl zadan a platba se uvolni a pripise na tvuj ucet…

asi bych napsal email na PP tenhle dosly mail bych k tomu pripojil jako prilohu a zeptal se jich, co to je a co s tim…

#11 29. 7. 2011 18:10

Martiran
Nový člen

Na mém PayPal není žádná blokovaná platba ani nic podobného. A divné mi přijde také to že má email založený na jméno „Lukáš Čepec“ a mluví se mnou výhradně anglicky a k překladu používá google.

#12 29. 7. 2011 18:57

Alik
Člen

no lol, jak ti muze prijit nejaka platba z service@intl.paypal.com® <transfer_helpline@officeemail.net>

sak to je jasny PODVOD!!!!

platby od paypalu prichazi jen a pouze z service@intl.paypal.comsendmail@paypal.com

navic, nemas si vsimat emailu (ty jsou jen pro oznameni), ale toho, co mas primo v uctu na paypal … takze si zkontroluj svuj PayPal ucet

#13 30. 7. 2011 16:57

rpet
PayPal guru

no, me tedy ani tak nevadi ta krupanska anglictina, jako me spis pobavila ta castka: ty jsi neco prodal za 13 melounu?? tak to tedy gratuluju, kurewsky dobrej obchod -:))

nejspis je topodvod, jak uz psal alik i ja. tracking se nikdy neposila pres mail, vzdycky ho musis zadavat ty sam rucne do PP nebo ebay uctu. jen mi vadi, ze nevidis tu bloklou transkaci – poslal ti vubec ty prachy??

#14 30. 9. 2011 19:33

rpet
PayPal guru

se ti zasek CAPS-LOOK nebo co? neumis psat normalne??

#15 17. 10. 2011 19:10

Pavla
Nový člen

Ahoj lidi, Nabízím auto za 200000,– , ozval se mi James BillBurger, z GB, což je divný, někde jsem tu četla, že je z USA,– a moc ho chce, což je divný, ani se neptal, jestli má například motor… :D jenže já nemám na PP žádné peníze, a on chce poslat na Western Union 800 euro nějaký poplatek, který mi mají vrátit zpět po potvrzení mého účtu, čemuž moc nerozumím, nevím proč bych posílala peníze já, když jsem prodejce. Takže. Nemáte někdo ještě zkušenosti s Burgrem? a jak dostanu s mé kreditky peníze na PP, když nemám internetový jiný účet?? Díky, jsem PP začátečník, podvést se nechat nehodlám.

#17 8. 12. 2011 11:50

michalfirst
Nový člen

Dobrý den,

prodávám auto a ozval se mi týpek z Anglie. proběhlo pár mejlů a prý, at mu dám paypal účet, že mi pošle peníze. Příjde mi to divný. Je to možný? bezpečný? mám věřit a poslat mu účet?

#18 8. 12. 2011 12:42

rpet
PayPal guru

a proc bys nemohl? pokud mu das svuj pp ucet, tak bud ti tam penize prijdou, nebo neprijdou. nic jinyho se stat nemuze.

#19 8. 12. 2011 13:06

michalfirst
Nový člen

4 paypalguru

Taky si říkám…Takže mu dám číslo, on mi pošle peníze a příjdou mi kdy? Nedokážu si představit, že bych posílal auto nějakým kontejnerem, někam daleko a neměl Kč na účtě…

#20 8. 12. 2011 13:38

rpet
PayPal guru

tedy nezlob se, ale…

snad kdyz prodavam auto, tak pockam, az mi penize prijdou. kdy? jak to mame vedet? nekupujeme tvoje auto…

ty jsi se tomu frajerovi zavazal, ze dorpavu vyresis ty? jestli ano, jsi trouba. pokud ne, tak to preci neni tvuj problem, jak on si vyresi odvoz koupeneho zbozi, ne???

je to porad dokola. patet se furt na to samy. projdete si forum, je toho tu mraky na tohle tema…

#21 8. 12. 2011 13:52

michalfirst
Nový člen

Vím, že je toho tady moc… Jen jsem nechtěl ztrácet čas a rychle se zeptal… Ničemu jsem se nezavázal…Frajer mi řekl, že mi pošle peníze a pak si objedná nějakou přepravní firmu, která to ode mne převezme. na plnou moc. Nic platit nebudu jen si počkám. Každopádně je tenhle postup zvláštní – kupovat něco, co jsem ani neviděl…Nějaké další info?

#22 8. 12. 2011 14:09

michalfirst
Nový člen

Odpověd, návrh překlad do češtiny: Jsem spokojen se stavem vozidla …, Dobré zprávy .. lodní společnost potvrdila jen mi teď, že mohou vyzvednutí vozidla v místě vašeho bydliště, takže lodní společnost bude One je a podepisovat mým jménem veškeré dokumentace a kontrole originality vozidla, tak budu platit budete přes PayPal, který je nejbezpečnější, důvěryhodné a nejrychlejší formu platby on-line … takže nyní můžete vrátit ke mně se svým PayPal e-mailovou adresu, aby převod na váš účet, nebo mi poslat PayPal peníze nyní poptat na můj PayPal účet email daniel.palmer212 @ gmail.com, a pokud jste ještě získat účet se mohou zaregistrovat účet nyní přes www.paypal.com jeho velmi rychlé a snadno zaregistrovat do 5 minut.

Tak, aby převod budu čekat na vaše:

Jméno držitele účtu: PayPal e-mailovou adresu:

Takže jakmile jsem si detaily i se přihlásíte na můj PayPal účet a transfer do vašeho PayPal účtu ihned po zaplacení ukončení budu kontaktovat přepravní společnost pro výběr mechanizmu ..

Díky moc

#23 8. 12. 2011 14:10

michalfirst
Nový člen

Odpověd, v originále: I'm satisfied with the condition of the vehicle…, Good news..the shipping company just confirmed to me now that they can pick up the vehicle at your area so the shipping company will be the one to handle and sign on my behalf all the documentation and the control of Originality of the vehicle, so i will be paying you through PayPal which is the most secured, trusted and fastest form of payment online…so you can now get back to me with your PayPal email address to make the transfer to your account or you send me a PayPal money request now to my PayPal account email daniel.palmer212@gmail.com, and if you are yet to get an account you can sign up an account now through www.paypal.com its very fast and easy to sign up within 5minutes.

So to make the transfer i will be waiting for your :

Account Holder Name: PayPal email address:

so once i have the details i will login to my paypal account and make the transfer to your paypal account immediately and once the payment is completed i am going to contact the shipping company for the pick up arrangement..

Thanks so much

#24 9. 12. 2011 10:04

rpet
PayPal guru

prosim te, zapomen na to. ja myslel, ze si ty prispevky na foru prectes a dojde ti, ze je to nesmysl.

#25 14. 12. 2011 14:08

flazzi
Nový člen

Mám stejný problém. Vím že tím redaktora nenadchnu, ale než podniknu nějaké kroky, chtěl bych se ubezpečit. Jde o prodej auta. Proběhlo několik mailů kdy jsme se s kupujícím (z ameriky) domluvili že zašle peníze přes PP. Na PP mi pak přišlo potvrzení, že částka za auto byla odečtena z účtu kupujícího. Jenže pro uskutečnění transakce a zaslání peněz na můj účet mám přes western union zaslat 600 USD, které mi pak budou vráceny. Tyto peníze by měly jít ve prospěch přepravce. Kupujícímu bylo o těch 600 USD odečteno více. Jenže z ničeho nic posílat 600 USD? Přikládám email z PP. Prosím o radu.

Zápatí

Kreditky a čipové karty u mnoha bank již mají propojení na PayPal. U dalších bankovních ústavů je to jen otázzka času, než tuto funkcionalitů nabídnou klientům. Chodí vám hodně peněz na PayPal účet? Nechte si poradit od AWD jak nejefektivněji s nimi investovat. Kreditní kartu využijete k bezhotovostním nákupům u obchodníků nebo k platbám přes internet.